Menu
شرکت زیباموج نوین دو نوع کارت را به فروش میرساند:
(1) کارت سنتی: از جنس کاغذ اسکناس است، در چاپخانه بانک ملی ایران چاپ شده و معمولاً در جعبه‌های 50 عددی بسته‌بندی می‌گردد. سازمانهای طرف قرارداد تعداد مورد نیاز را تهیه کرده و بر اساس سهمیه تعیین شده بین کارکنان خود تقسیم می‌کنند مثلا یک نفر ممکن است 150 قطعه کارت (سه بسته 50 عددی) دریافت نماید. این کارت یکبار مصرف است و هنگام مراجعه به مراکز پذیرنده معادل با خدمات ارائه شده تعدادی کارت اخذ خواهد شد.
(2) کارت الکترونیکی: به نام "نوین‌کارت" نامگذاری شده و شبیه به کارتهای عابر بانک است البته فقط در دستگاه‌های کارتخوان شرکت زیباموج قابل استفاده می‌باشد. نوین‌کارت را نیز چاپخانه بانک ملی ایران به سفارش شرکت زیباموج تولید می‌نماید. سازمانهای طرف قرارداد به تعداد پرسنل خود نوین‌کارت خریداری کرده و بودجه ورزشی و رفاهی هر شخص در کارت وی شارژ شده و بر اساس درخواست سازمان، قابلیت استفاده در تمامی یا فقط برخی مراکز پذیرنده زیباموج را دارد.
چنانچه بر روی کارت سنتی (کاغذی) زیباموج هیچ مبلغی درج نشده باشد کاربری آن کارت "صرفا ورزشی" است و عموما در استخرسونا پذیرش می‌شود. استخرهای طرف قرارداد هر یک با اخذ تعدادی کارت شما را پذیرش می‌کنند.
چنانچه بر روی کارت مبلغی با عنوان کاربری چاپ شده باشد (مثلا 18000 ریال) آن کارت فراگیر است و در تمامی مراکز پذیرنده زیباموج قابل استفاده می‌باشد. مبلغ کاربری در واقع ارزش کارت است و هنگام مراجعه، کارت از شما اخذ شده و ارزش آن در صورتحسابتان لحاظ میگردد بدین معنی که با 10 قطعه کارت 18000 ریالی می‌توانید معادل 18 هزار تومان خرید کنید. چنانچه با این کارت به استخر مراجعه نمایید مبلغ کاربری تاثیری در پذیرش شما ندارد و همانند کارت ورزشی با اخذ تعدادی کارت پذیرش خواهید شد.
در مورد نوین‌کارت (کارت الکترونیکی) نیز سیاستهای مد نظر سازمان خریدار بصورت قوانینی در سیستم تعریف می‌شود که استفاده از کارت محدود به خدمات مشخصی می‌شود. در همین سایت در قسمت نوین‌کارت می‌توانید قبل از مراجعه به مراکز و استفاده از کارت، خدمات مجاز را چک کنید.
در حقیقت طی قراردادی که با یک سازمان خریدار کارت منعقد می‌گردد ممکن است الزامی از سوی سازمان در قرارداد قید شود که کارتها فقط محدود به استفاده از خدمات مشخصی (مثل استخرسونا) باشند. در چنین حالتی استفاده از سایر مراکز امکانپذیر نیست. چنانچه سازمان طرف قرارداد محدودیتی اعمال نکند، زیباموج نیز هیچ محدودیتی برای مشتریان خود در نظر نمی‌گیرد و کارتها قابل پذیرش و استفاده در تمامی خدمات و کلیه پذیرندگان سراسر کشور خواهند بود.
بر همین اساس کارتهای سنتی (کاغذی) در دو نوع قیمت دار و بدون قیمت چاپ می‌شوند که کارتهای قیمت دار در تمامی مراکز پذیرنده و کارتهای بدون قیمت فقط در استخرسونا پذیرش می‌شوند. محدودیت‌های استفاده از خدمات در نوین‌کارت (کارت الکترونیکی) نیز بر اساس سیاستهای سازمان خریدار، بصورت سیستمی تعریف می‌شوند. در همین سایت در قسمت نوین‌کارت می‌توانید قبل از استفاده از کارت، خدمات مجاز را چک کنید.
در تمامی قراردادهای منعقده فیمابین زیباموج و سازمانهای خریدار، مدت یکسال اعتبار استفاده در نظر گرفته شده و بر روی تک تک کارتها چاپ می‌شود. دارنده کارت اختیار استفاده از کارت را برای مدت 12 ماه دارد. پس از این مدت با توجه به تسویه حساب با سازمان و خاتمه قرارداد، امکان تعویض یا تمدید کارت مطلقاً میسر نمی‌باشد.
به دلیل اینکه شرکت زیباموج هنگام عقد قرارداد با یک پذیرنده تخفیفی را به عنوان همکاری از پذیرنده گرفته و هنگام فروش کارت به یک سازمان، بخش عمده این تخفیف را به خریدار کارت ارائه می‌نماید، مراکزی که تخفیف‌های فصلی ارائه می‌کنند این تخفیف را برای دارندگان کارت در نظر نمی‌گیرند و این موضوع کاملا منطقی و مورد تایید است.
به عنوان مثال شرکت زیباموج از یک فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک 23% تخفیف همکاری می‌گیرد و هنگام فروش کارت به یک سازمان 20% از این تخفیف را در قالب کارت اضافه (یا شارژ اضافه) به خریدار ارائه می‌نماید.
بدین ترتیب کارمندی که مثلا 200 هزار تومان سهمیه داشته معادل با 240 هزار تومان کارت دریافت می‌نماید. بدین معنی که پیشاپیش تخفیف 20% را از تمامی مراکز پذیرنده زیباموج گرفته است. چنانچه این شخص به یک فروشگاه مراجعه کند که تخفیف فصلی گذاشته نمیتوان توقع داشت علاوه بر 20% تخفیف اولیه مثلاً 25% هم تخفیف فصلی بگیرد.
دی ان ان